За участі Валерія Онопрієнка налагоджено виробництво якісних та недорогих бронежилетів для бійців АТО всі події

18 жовтня 2014

Валерій Онопрієнко не залишається осторонь драматичних воєнних подій, які наразі тривають на Сході України. Ще із початком кримських подій він прийшов до військкомату як доброволець. Проте його попросили почекати, як буде потрібно — викличуть. Тож він вирішив допомагати українській армії в інший спосіб. Від очолюваного ним Житомирського заводу силікатних виробів упродовж часу, що триває антитерористична кампанія на Сході України, на допомогу нашими військовим направлено КАМАЗи із причепами, каремати, приціли, прилади нічного бачення. Загалом допомога на сьогоднішній день складає понад 500 000 гривень. Працівники заводу охоче приєдналися до ініціативи керівника, адже багато у кого з них рідні якраз воюють.

Валерій Васильович вважає за потрібне брати участь у загальній справі не лише у матеріальній формі, але організаційно. Як кадровий військовий він чудово розуміє потреби армії і бачить усі стратегічні й тактичні помилки військового керівництва. У тому числі процесу оснащення фронту технікою та засобами індивідуального захисту.

«Коли я з’ясував, яким чином відбувається закупівля амуніції за благодійні кошти, був шокований, — говорить Валерій Онопрієнко, — декларуються поставки на сотні тисяч, але те, що закуповується, нашим хлопцям абсолютно непотрібно. Непрофесіонали поставляли у зону АТО бронежилети 2-3 ступеню захисту, які не можуть захистити. Або були випадки, що придбали бронежилет за 7000, а насправді він коштує до 2000».

Підприємці Житомирщини обрали Валерія Васильовича до наглядової ради благодійного фонду, який забезпечує збройні сили системами індивідуального захисту.

Наглядовій раді, зокрема Валерію Онопрієнко та його однодумцю, директору житомирського підприємства Юрія Вальчуку «Будмаш» вдалося у короткий термін на базі цього заводу налагодити випуск бронежилетів 4 ступеню захисту.

Вартість комплекту із системою MOLLE становить 1200 гривень., у той час як у продажу подібні (українського виробництва) можна було придбати за суму понад 4000 гривень. Усього у Житомирі було вироблено бронежилетів майже на 1 мільйон гривень. Новинки одразу пішли бійцям 95-й, 26-й та 30 бригади.

За підтримку українських військових і добровольців Валерія Онопрієнка нагороджено грамотою Комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики Верховної Ради України.