Патріарх Філарет відвідав перший Бал благодійників всі події

29 квітня 2015

Захід відвідав Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Його Святість супроводжували керуючий Житомирською єпархією архієпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав, прес-секретар єпархії ігумен Ієремія. Організаторами заходу були Житомирська міська дитяча громадська організація „Все робимо самі”, Відділ соціального служіння Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, Благодійний фонд „Сім’Я”, Благодійний фонд „Зігрій любов’ю дитину” та Асоціація благодійників України. Його Святість зустрічали з квітами й короваєм, організована прес-конференція для ЗМІ яка пройшла у Львівській майстерні шоколаду. На прес-конференції були присутні представники влади заступник голови ОДА Ярослав Лагута і заступник міського голови Сергій Сухомлин, настоятель кафедрального Свято-Михайлівського собору прот. Богдан Бойко, священики.

“Благодійництво набирає силу в Україні у зв’язку з тяжким положенням України. Іде війна і наші воїни захищають нашу землю. Росія війну цю називає громадянською, говорячи неправду. Бо хоч і воюють сепаратисти – українські громадяни з громадянами, що захищають свою землю, але якби не втручання Росії у внутрішні справи України, цієї війни не було б. Росія звершила агресію по відношенню до України”, – зазначив предстоятель на прес-конференції.

Також Патріарх додав, що парафії УПЦ Київського патріархату з перших днів бойових дій на сході держави допомагають військовослужбовцям. Так, зусиллями вірян було придбано та відправлено в зону проведення АТО понад 50 автомобілів „швидкої допомоги”, медикаменти, бронежилети і харчі.

“Ми не проти росіян. Ми готові з ними жити в мирі і злагоді, тільки щоб вони залишили нас у спокої. Можна бути в мирі, будучи в неволі. Це теж може бути мир, але нам мир в неволі не потрібний. Ми в своєму гімні співаємо «душу й тіло ми положим за нашу свободу», тому нам потрібен мир справедливий і мир у свободі”, – підкреслив він.

На благодійному заході відбулася презентація клубу благодійників „Ангели добра” та церемонія нагородження кращих благодійників й відомих особистостей, які підтримують та особисто провадять доброчинну діяльність. Вони були відзначені новою церковною нагородою – медаль „За жертовність і любов до України”, заснованою з благословення Патріарха. Серед нагороджених були відомі співачки Анастасія Приходько, Анжеліка Рудницька, Олена Гребенюк, Оксана Стебельська, Оксана Пекун та інш. Патріаршої нагороди удостоєний голова Відділу соціального служіння Житомирської єпархії ігум. Ієремія (Шекель). З боку міської влади заступником міського голови Олександром Бочковським були нагороджені подяками організатори балу. Від клубу благодійників „Ангели добра” учасники були відзначені нагородою „Ангел добрих справ” та дипломами Асоції благодійників України.

Центральною подією вечора була передача коштів в сумі 20 тисяч гривень, які були зібрані від благодійного аукціону виробів майстрів художньої творчості, благодійної лотереї та пожертви на придбання житла для багатодітної родини із Житомира. Ця родина, яка виховує шістьох неповнолітніх дітей, вже близько 20 років займається благодійністю, але не має власного помешкання.

Автор: Ігум. Ієремія (Шекель) прес-секретар Житомирської єпархії