Педагогічний центр «Форум» всі події

10 жовтня 2015

Педагогічний центр «Форум»: відпочиваючи, спілкуючись - вчимося!

Вже відлунали останні дзвіночки у навчальних закладах. Тиша поселилася у шкільних коридорах. А у педагогічному центрі по іншомовному комунікативному навчанню «Форум», що розташований у самому серці нашого міста, аудиторії повняться дитячим гамором, натхненною творчою працею, яка народжується у втіленні нових креативних ідей.

Як можна зацікавити дітей займатися улітку, під час канікул? Що є рушієм у вивченні іноземних мов? Про це і не лише про це, розпитуємо директора центру Тетяну Онопрієнко.

- Тетяно Миколаївно, за вікном літо і спека, багатьох як мінімум вабить на річку купатися і засмагати, а у Вашому центрі кипить робота. І судячи по загальному настрою, дітям тут комфортно й затишно…

- Якщо батьки воліють, щоб їхні дітки розвивалися, активно пізнавали світ, то намагаються впорядкувати дозвілля дітей, щоб був час і на відпочинок, і на навчання. А ми раді допомогти. До того ж, навчання у нашому центрі своєрідне. Це, насамперед, спілкування і задоволення від спілкування. Недарма наш центр комунікативний.

Маємо найпопулярніші освітні програми розраховані на різні вікові категорії. І дорослі, і діти тут можуть вивчити іноземну мову, скласти міжнародні іспити з іноземної мови, підготувати малюка до школи, отримати професійну допомогу психолога, розширити світ знань з багатьох наук, долучитися до світу культури англомовних країн, а ще отримати можливість навчатися і відпочивати за кордоном, знайти однодумців за захопленнями.

До нас приходять сім’ями, приводять своїх друзів та знайомих, висловлюють свої пропозиції та побажання, а ми намагаємося завжди допомогти. Можливо тому, почуваємось великою родиною, де цінують кожного. Можна сказати, що ми створили світ, де подобається працювати і вчителям, і дітям та їхнім батькам.

- Чому наголос робите на вивчення англійської мови?

- Англійська мова - це мова міжнародного спілкування, тому у суспільстві на неї є запит. Із самого початку, а центр працює з 2003 року, пріоритетним був саме напрямок вивчення англійської. Зараз вже сформувалася у нас й сильна команда викладачів німецької мови. Французьку запитують менше. Проте, якщо є потреба, залучаємо висококваліфікованих знавців кількох іноземних мов.

Заняття проходять в інтерактивній формі, діти не лише вчаться читати та писати іноземною мовою, а й декламують вірші, співають пісень, у творчому процесі малюють, ліплять, дискутують чи вивчають народні танці, що в загальному підсумку теж допомагає осягнути культурні традиції того чи іншого народу.

- Проект підготовки дітей до школи теж передбачає вивчення іноземної мови?

- Все за бажанням батьків. Власне, саме на прохання сімей, де були діти різного віку, ми створили центр розвитку для малюків. Акцент ставимо на підготовці діток до школи. Адже не секрет, що, збираючись до першого класу, дитина вже повинна мати певні знання та навички. Батьки не завжди можуть з цим добре впоратися, а пошук репетитора – справа досить складна.

Отож, спочатку група малюків була невеличка. Зараз бажаючих займатися багато, і ми приймаємо діточок з трьох рочків. Працює дві групи: «3+» та «4+». Таким чином дітки працюють у своєму маленькому колективі, розвиваються під наглядом досвідченних психологів, набувають навичок необхідних у своєму віці. Педагоги із багаторічним досвідом допомагають малюкам адаптуватися у новому середовищі, знайти друзів, вчать працювати разом. Можна сказати, що ці групи - відрада для всього колективу, бо спілкування з крихітками приносить особливі емоції, радість і бажання творити аби лиш бачити ці щасливі оченята…

- До речі, про педагогів, які працюють з дітьми. За якими критеріями підбираєте викладацький склад?Важко потрапити у вашу команду?

- Ми називаємо наш центр єдиною родиною. Але родиною не тому, що тут працюють родичі. Зовсім ні. Це родина однодумців, людей близьких по духу, які привносять свої ідеї, бажання пробувати й творити щось нове.

Тут є мої колеги, які як і я, мають науковий ступінь кандидатів філологічних, філософських чи педагогічних наук; тут є мої колишні студенти, з якими мені було дуже цікаво працювати свого часу у виші, а нині вони сміливо впроваджують свої індивідуальні підходи у роботі з дітьми; тут є колеги із загальноосвітніх шкіл, які мають педагогічні звання «вчитель-методист», «спеціаліст вищої категорії», різні відзнаки та нагороди а, найголовніше, величезний досвід і неймовірний багаж знань. Всі пройшли атестацію на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Тобто це самобутні, неординарні, часом ексцентричні особистості, яких об’єднує справжня любов до дітей, пристрасть до іноземної мови та відданість своїй справі. Якщо цікаво, детальніше про кожного викладача та напрямки нашої роботи можна почитати на нашому вебсайті www.4um.zt.ua.

- Професія вчителя така, що не можна стояти на місці. Ви теж вчитеся?

- Без цього ніяк. Ми підтримуємо зв’язки із подібними українськими та закордонними центрами, книжковими видавництвами, для того щоб знати про нові тенденції в освітній сфері, мати найсучаснішу літературу. Звичайно, обмінюємося досвідом, проводимо спільні конференції, їздимо на стажування за кордон, найчастіше в Англію та Шотландію. Організовуємо навчально-оздоровчі тури для дітей до країн Європи. Все заради наших дітей, щоб вони теж були передовими.

- Які нові проекти вдалося втілити за останній рік?

- В цьому році ми вдосконалили навчальні програми з вивчення англійської мови з урахуванням міжнародних стандартів та вимог до вивчення іноземних мов. Особливо гордимося, що наш центр отримав статус офіційного підготовчого центру до міжнародних іспитівPTE, FCE, IELTS, відмінна риса яких - чіткі й об'єктивні критерії оцінювання.

Таким чином кожен наш слухач у кінці курсу за бажанням може отримати міжнародний сертифікат, який підтверджує рівень володіння англійською мовою за різними напрямками та розпізнається у будь-якій країні світу.

Вісім учнів-одинадцятикласників нашого центру у цьому році успішно склали міжнародний екзамен Pearson Test of English на рівень В2. Це означає, що за результатами цього екзамену їм автоматично була виставлена річна та атестаційна оцінки з англійської мови 12 балів, незалежно від шкільних оцінок з англійської мови протягом року. За аналогічною програмою п’ятеро учнів 9-х класів успішно склали міжнародний тест на рівень В1. Це також дало їм можливість автоматично отримати як річну, так і атестаційну оцінку з англійської мови за 9 клас 12 балів.

Загалом такі іспити можна здавати з першого класу, що розраховуємо надалі впровадити, бо міжнародний іспит демонструє, які вимоги до знання мови у світі, яка необхідна підготовка, щоб почуватися у будь-якій країні вільно і невимушено.

Варто сказати, що міжнародні сертифікати стають в нагоді при працевлаштуванні за кордоном, вступі до навчальних закладів. Ми гордимося тим, що наші випускники зараз успішно навчаються у Німеччині, Польщі, Чехії, Литві та США.

- Тетяно Миколаївно, наскільки фінансово доступне навчання у Вашому центрі?

- У нас найнижчі ціни у місті й області, якщо брати співвідношення кількості занять і їх тривалість. Як приклад, для учнів 1-3 класів заняття коштують від 32 грн/год.. В Україні зараз надскладна ситуація, отож ми не підвищуємо ціни вже впродовж трьох років. Також у нас є дуже гнучка система знижок, часто оголошуємо акції, є окремі бонусні програми для дітей, чиї батьки знаходяться в зоні АТО. Ми хочемо, щоб якомога більше дітей знали англійську мову. Завдяки підтримці спонсорів у нас навчаються діти з різних соціальних категорій і різниці між собою вони не відчувають.

Тож ласкаво просимо всіх до нашого центру, який має більш як десятилітню історію, свої традиції, своє власне ім’я і характер!

Ярослава Поліщук