Перейменування вулиці Малікова. ЗА і ПРОТИ. Лише факти всі події

16 березня 2016

1.Нормативно-правова база

Засудити злочини – це не питання помсти, це питання справедливості. Зло повинно бути названим і засудженим, а Герої повинні бути визнані і вшановані.

9 квітня 2015 року Верховна Рада України прийняла 4 закони:

До назв, які слід перейменовувати належать ті, у яких використані імена (псевдоніми) осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (від секретаря райкому і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік, працівників органів держбезпеки.

Винятки для перейменування становлять назви, пов’язані діяльністю осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії або вищих органів влади і управління, була пов’язана з розвитком української науки та культури, а також із рухом опору та вигнанням нацистських окупантів з території України.

Рішення (розпорядження) приймаються з урахуванням вимог, встановлених вище вказаними Законами Про декомунізацію, пропозицій громадськості, науковців, рекомендацій Українського інституту національної пам’яті та ст. 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій»:

Імена фізичних осіб присвоюються з метою увічнення пам’яті про осіб (лише після їхньої смерті), які:

1) внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, зміцнення міжнародного авторитету України;

2) здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я Батьківщини;

3) зробили значний внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя.


2.Підстави для не перейменування вулиці С.Ф.Малікова

Маліков Степан Федорович (Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Маликов_Степан_Федор...

1.Не рахується в списках 520 осіб, які підпадають під Закон «Про декомунізацію», рекомендований Українським інститутом національної пам’яті. (Режим доступу: http://www.memory.gov.ua/publication/spisok-osib-y....

2.Підпадає під виняток 2 Закону «Про декомунізацію», а саме: вулиці, у назвах яких використані імена осіб,які обіймали керівні посади у комуністичній партії або вищих органів влади і управління, але діяльність яких була пов’язана з рухом опору та вигнанням нацистських окупантів з території України, не підлягають перейменуванню (Режим доступу: http://www.memory.gov.ua/page/dekomunizatsiya-0).

3.Підпадає під ст. 2 Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» (Режим доступу: http://www.memory.gov.ua/page/dekomunizatsiya-0).

4.В архівних документах, у висновках та рекомендаціях Українського інституту національної пам’яті нема жодного посилання на звірства та розбійницькі дії, що чинились їм проти українського народу.

5.На початку війни займався евакуацією обладнання та людей, чим врятував десятки підприємств та тисячі українських сімей. (Режим доступу:: Енциклопедія історії України: Т. 6: Ла-Мі / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во «Наукова думка», 2009. - 790 с.: іл..; http://www.city.zt.ua/vulytci/).

6.Діяльність його партизанського дивізії (більше 6 000 чоловік) високо оцінена Українським інститутом національної пам’яті для отримання перемоги у Бердичівській-Житомирській операції 1-го Українського фронту (Режим доступу: http://www.memory.gov.ua:8080/ua/publication/content/1667.htm).

7.«…У партизанському з’єднанні С.Малікова оперативна частина охоплювала контррозвідувальний сектор, сектор близької та далекої агентурної розвідки… партизанська розвідка надала значний обсяг інформації, корисної фронту…» (Офіційний веб-сайт Українського інституту національної пам’яті. Режим доступу: http://www.memory.gov.ua:8080/ua/publication/content/1667.htm

8.За період бойових дій партизани дивізії під командуванням С.М. Маликова знищили 18 000 солдатів та офіцерів противника, 53 танки, 58 гармат, 786 автомобілів і тракторів, пустили під укіс 389 ешелонів (Режим доступу: http://berdpo.info/news/kraeznavstvo/vogon_viyni_na_zhitomirshchini-id7202.html).

9.Вулиця Малікова сформувалася під час забудови району Хмільники, який вона огинає із зовнішнього боку, у 1988 р. дістала ім'я командира Житомирського партизанського з'єднання Степана Федоровича Малікова, загони якого діяли на території Житомирщини і в 1943 — 44 рр. бралиучасть в її визволенні (Режим доступу: http://operativno.info/ulitsy-zhitomira/25-ulitsa-....

10.Його діяльність має схвальні відгуки від істориків, краєзнавців та публіцистів.

11.Зібрано майже 1000 підписів (понад 70% мешканців) проти перейменування вулиці С.Ф.Малікова.


3. Використана література

1. Україна: партизанська війна 1941—1945 рр. Партизанські формування та органи керівництва ними: Науково-довідкове видання. К., 2001.

2. Чайковський А. С. Невідома війна: Партизанський рух в Україні 1941—1944 рр.: мовою документів, очима істориків. К., 1994.

3. Кентій А. В., Лозицький В. С. Війна без пощади і милосердя: Партизанський фронт у тилу вермахту в Україні (1941—1944). К., 2005. 4. Кучер В. І. Партизанські краї і зони на Україні в роки Великої Вітчизняної війни (1941—1944). К., 1974.

Електронні джерела:

1. Партизанская война на Украине. Дневники командиров партизанских отрядов и соединений. 1941—1944 (рос.).- Режим доступу: http://lib.ololo.cc/b/274051/read#n_92

2. Вулиця Маликова. Запрошуємо у Житомир.- Режим доступу: http://www.city.zt.ua/vulytci/malikova/399-vulicya-malikova.html

3. Загривий Юхим. Полум’я партизанської боротьби. – Режим доступу: http://www.zwiahel.info/museum/room10/room10-5

4. Бібліографічне посилання: В.С. Коваль, І.І. Поїздник.. МАЛИКОВ Степан Федорович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 6: Ла-Мі / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во «Наукова думка», 2009. - 790 с.: іл. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Malikov_S_F (останній перегляд: 13-03-2016).

5. З історії розвідувального та контррозвідувального забезпечення визволення України (1943-1944 рр) //2009.Офіційний веб-сайтУкраїнського інституту національної пам'яті – Режим доступу: http://www.memory.gov.ua:8080/ua/publication/content/1667.htm

6. Скавровський П. Вогонь війни на Житомирщині.– Режим доступу: http://berdpo.info/news/kraeznavstvo/vogon_viyni_na_zhitomirshchini-id7202.html

Наші діти та молодь, врешті-решт, повинні виховуватись не на тотальній брехні і перекрученнях, не на іменах активних борців з Незалежністю України, а на правді, на справжній історії України, вшануванні пам’яті своїх земляків, Національних Героїв і видатних Українців.