«Новий рік – час добра та подарунків» всі події

15 грудня 2014

Валерій Онопрієнко: «Новий рік – час добра та подарунків»

Вибори закінчились, перегони вже почали забуватись, залишились — справи: буденні та святкові, термінові та важливі. Саме про справи та діяльність, а також свята та подарунки ми зустрілись поговорити з депутатом Житомирської міської ради Валерієм Онопрієнком.

Валерію Васильовичу, вітаю Вас. Приємно знову зустрітись, вже не в такий метушливий час, як вибори. Відразу хотілося б трохи про минуле: як передвиборчі перегони вплинули особисто на Вас? Чи змінилось Ваше ставлення до справ?

Якщо Ви питаєте, чи втратив я сили йти далі – ні, не втратив. Потрібно просто робити свою справу: сумлінно та наполегливо, не дивлячись ні на що. Тим більше, попереду – Новий рік, Різдво, а отже час добра та подарунків. У святковий період справ чи не найбільше.

Звісно, Новий рік асоціюється насамперед з подарунками. А які подарунки та кому зазвичай даруєте Ви? Можливо, вже подаровано щось? Адже свято Святого Миколая вже пройшло…

Так, звичайно, подарунків вручено вже багато. І це тільки початок, бо дарувати іноді навіть приємніше, ніж отримувати. Дітям навчальних закладів мого підшефного мікрорайону Малікова, а також малозабезпеченим, багатодітним родинам роздано квитки на новорічні ранки з цікавою виставою від нашого Житомирського академічного театру – загальною кількістю більш ніж 3000. А ще – більше ніж 700 подарунків, різного плану: дітлахам на відкритті новорічної ялинки у нашому мікрорайоні, а також боксерам та плавцям.

Щодо новорічної ялинки на Малікова – до неї ми ще повернемось. А щодо боксерів та плавців: чому саме цим спортсменам така увага?

По-перше, мені імпонують всі види спорту, які “забирають дітей з вулиць”. По-друге, я є головою Федерації боксу у Житомирській області – тому про проблеми хлопців і їх бажання знаю «з перших вуст». А Федерацію плавання в нашій області намагаюсь підтримувати постійно, це мої давні друзі, в гості до яких на змагання завжди приходжу із задоволенням. Ну а хто ж ходить у гості без подарунків…

Нещодавно Ви взяли участь у благодійному дефіле, де діти з особливими потребами демонстрували одяг, у тому числі й новорічні костюми. Це так?

Так, я був радий, коли мене запросили на цей захід. З організацією «Все робимо самі», яка опікується такими дітьми, і проводила дефіле, співпрацюємо давно. Намагаюсь не пропускати жодного благодійного заходу, що вони проводять. Адже діти з особливими потребами потребують такої ж особливої уваги. На дефіле мав честь стати меценатом і подарувати вбрання дитині – хоча б таким чином принести їй радість…

Повертаємось до Малікова. Що це за «диво дивне» — новорічна ялинка у якомусь невеликому мікрорайоні? Тим більше, я чула, що вже не перший рік.

Так, дійсно, вже шостий рік поспіль у нашому мікрорайоні встановлюється новорічна ялинка: з урочистим відкриттям, піснями… Діти самі роблять прикраси. Всі з нетерпінням чекають на її встановлення: бо це ж не тільки святковий «атрибут» мікрорайону, а й місце зустрічі, спілкування…

Чия це була ідея? Розкажіть історію цієї ялинки.

Ідея, я впевнений, була у багатьох. Я просто став ініціатором її обговорення, дав поштовх до дій. І знайшов підтримку у своїх сусідах. Взагалі на Малікова ми живемо однією великою родиною: разом вирішуємо проблеми, разом зустрічаємо свята… А новорічна ялинка у мікрорайоні вже стала традицією, порушити яку я вже не просто не хочу, але й не маю права.

Ви заговорили про родину. Новий рік – родинне свято. Як Ви зустрічатимете Новий рік? Подарунки вже підготували?

Тільки у родинному колі, це навіть не обговорюється. Ми дуже мало спілкуємось, буваємо разом: маю мало вільного часу, дружина – теж, дочка навчається в Києві. Тому новорічні й різдвяні свята – це наш час, час, коли ми можемо бути разом – всією родиною… Подарунки – підготував, але не всі. Що саме – не скажу, нехай вони стануть сюрпризом.

Що б Ви побажали українцям на Новий рік?

Мабуть, буду банальним. Але насамперед – миру, здоров’я, єднання та взаєморозуміння. Любіть один одного, будьте щирими, вдячними та вмійте радіти кожному дню! Щастя кожному, нехай в нашому житті завжди буде місце казці та добру!